ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN GLUTENSİZ GIDA ÜRETİYORLAR

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN GLUTENSİZ GIDA ÜRETİYORLAR

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi,Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim (YESMEK)  Kursları kapsamında açmış olduğu Aşçı Yardımcılığı kurslarında eğitim gören kursiyerler ilçede bulunan 418 çölyak hastası için glutensiz gıda üretmeye devam ediyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile YESMEK Aşçı Yardımcılığı Kursu'nda kursiyerler tarafından üretilen glütensiz ürünler çölyak hastası 418 vatandaşın evlerine kadar ulaştırılıyor.

ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
418 Çölyak hastasının  glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi yiyecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için üretim yaptıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, " 2021 yılında hayata geçirdiğimiz Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (YESMEK) projemiz kapsamında bir birinden farklı alanlarda çeşitli mesleki kurslar açtık. Bu kurslarımızdan biri olan Aşçı Yardımcılığı Kursumuzda kursiyerlerimiz hem eğitim almakta hem de ilçemizde ikamet eden çölyak hastalarımızın glütensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi yiyecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için üretim yapmaktadırlar. Üretilen glütensiz ürünler yine belediyemizin bir projesi olan Sosyal Taksilerimiz ile çölyak hastası vatandaşlarımızın evlerine ulaştırılmaktadır. Şimdiye kadar bu kapsamda 418 çölyak hastamıza ürünlerimizi ulaştırdık. Bu şekilde hayat kalitelerini artırdığımız hemşehrilerimizden aldığımız olumlu dönüşler bizleri daha fazla çalışmaya itmektedir. Yenişehirli hemşehrilerimizin hem hayatlarına hem de kalplerine dokunduğumuz projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz’’ ifadelerinde bulundu.

Foto Galeri