YENİŞEHİR ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN ÜRETİYOR

YENİŞEHİR ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN ÜRETİYOR

Diyarbakır’da bir birinden farklı projeler ile öne çıkan Yenişehir İlçe Belediyesi bu kez bünyesinde açmış olduğu Aşçı Yardımcılığı Kurslarında çölyak hastaları için glutensiz gıda üretmeye başladı.
Göreve geldiği günden bu yana ilçede bir çok farklı projeyi hayata geçiren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede ikamet eden 148 çölyak hastası için yeni bir proje geliştirerek, hayata geçirdi.
Proje kapsamında Yenişehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (YESMEK)  bünyesinde açılan aşçı yardımcılığı Kursu'nda eğitim gören kursiyerler aracılığıyla çölyak hastaları için glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi ürünler üretmeye başladılar.
-HAYIR DUALARINI ALIYORUZ-
İlçede bulunan çölyak hastalarının ekmek, makarna, pasta gibi yiyecek tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için  çalışmaların sürdürdüğünü belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, "Yenişehir İlçemizde ikamet eden 148 çölyak hastamıza 2021 yılı içerisinde yapmış  olduğumuz desteklerimizi bu yıl artırarak sürdürmekteyiz. Yenişehir Belediyesi olarak geçen yıl startını verdiğimiz YESMEK Kurslarımız kapsamında açmış olduğumuz Aşçı Yardımcılığı Kursumuzda, eğitim alan kursiyerlerimiz çölyak hastalarımız için glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi ürünler üretmektedirler. Bizler de bu ürünleri ilçemizde ikamet eden çölyak hastalarımızın evlerine ulaştırmaktayız. Devletimizin imkanları ile vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılama gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın hayır dualarını almak onların her türlü sorun ve sıkıntısında yanlarında olduğumuzu göstermek bizleri çok mutlu ediyor." şeklinde konuştu.
-SEVEREK YAPIYORUZ-
Aşçı Yardımcılığı Kursu Eğitmeni Sultan Eskin ise  çölyak hastaları için kursiyerlerle birlikte glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiyelerin büyük bir titizlikle yapıldığını belirterek,’’ Özellikle çölyak hastalarımız için her gün farklı bir ürün üretmeye çalışıyoruz. Yenişehir Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın destekleri ile bizler çölyak hastalarımız için ürünlerimizi büyük bir emek harcayarak ve severek yapmaktayız." dedi